Güvenilir Fatura Ödeme Sistemleri
NEDEN ÖKC

Öncelikle 30.09.2017 tarih ve 30196 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 483 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin “Harici donanım ve yazılımların ÖKC’lerle bağlantılı çalışma esasları” başlığına uygun olarak ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz) kullanımı bir zorunluluktur. Buna ilave olarak kullanıcısına aşağıda sıralayabileceğimiz ticari faydalar sağlamaktadır.
  • Güvenilir: Sistem tamamen banka ve kurum entegrasyonlu çalıştığı için ÖKC üzerinden bir faturanın ödenmemesi ve sahte dekont üretilmesi mümkün değildir.
  • Mobil: Cihazın taşınabilir olması yetkilendirilmiş bölgeler dahilinde kapıda tahsilat imkanı vermektedir.
  • Kredi Kartı Ödeme: Cihazlarda POS özelliği olduğundan Kredi Kartı ile güvenilir ödeme imkanı sunmaktadır.
  • Bakiye Yükleme: Fatura ödeme işlemi cihaz üzerinden anında yapılmakta, dolayısıyla ilgili kuruma banka aracılığı ile eş zamanlı aktarılmaktadır. Bu nedenle fatura ödeme işlemi için öncesinde bir teminat yatırma gereksinimi bulunmamaktadır.
Örneğin: Sabah işletmesini açan bir temsilci içinde hiç kredi olmayan cihazına kendi kartı (Banka yada kredi kartı) ile 500 TL yükleme yapar, sonrasında kendisine iletilen faturaları ilk yatırdığı 500 TL ile, işlem ücretini keserek ödemeye başlar. Yapacağı nakit tahsilatları banka hesabına yatırıp tekrar ÖKC’sine kredi yükleyebilir, kredi kartı ile yapacağı tahsilatlar ise eş zamanlı olarak kredi olarak yüklenir ve buradan günlük tahsilat işlemlerine devam eder.
  • Kredi Başvurusu: ÖKC’lerimizin üzerinde banka uygulamaları olduğu için belli bir işlem bedeli ile cihaz üzerinden kredi başvuru talebi alabileceklerdir.
  • Emekli Maaşı Taşıma: ÖKC’lerimizin üzerinde banka uygulamaları olduğu için belli bir hizmet bedeli ile cihaz üzerinden maaş taşıma talebi alabileceklerdir.
  • Kredi Kartı Başvurusu: Anlaşmalı banka/bankalarımız adına Kredi Kartı başvurusu alabileceklerdir.
  • Mobil Cüzdan: ÖKC olan noktalardan mobil cüzdanlara para yükleme ve para çekme işlemi yapabileceklerdir.